Úklidové práce v Praze poskytují jednotlivci i specializované firmy. Před Vánocemi je o jejich služby mimořádný zájem!

Nejkvalitnější úklidové práce v Praze zpravidla poskytují profesionální agentury zaměstnávající větší počet lidí. Díky dostatečnému množství zaměstnanců totiž mohou svým klientům nabídnout širší spektrum služeb než jednotlivci, kteří mají tuto práci často jen jako přivýdělek. Pravdou je, že zejména v období před vánočními svátky bývá mimořádný zájem o všechny, kteří se úklidem domácností zabývají. Sehnat v tomto čase někoho, kdo vám důkladně uklidí dům, proto nemusí být jednoduché. Určitě se vyplatí, když si pospíšíte. Víte, co by vám měla každá solidní agentura v rámci generálního úklidu nabídnout? A tušíte, na jaké úrovni se v naší metropoli pohybují ceny těchto služeb?

Zájem o úklidové práce před svátky stoupne i o 100 %

O úklidové práce je mezi lidmi zájem po celý rok. V období před Vánoci ovšem poptávka po těchto službách vždy výrazně stoupá. Není divu. Snad každý chce mít o svátcích svůj domov v perfektním stavu. Čisté koberce a umytá okna, vyleštěná zrcadla i vyprané závěsy. Vše musí doslova zářit. Kdo to má ale stihnout? Starosti s obstaráním dárkůvybíráním vánočního stromku nebo s pečením cukroví vám, krom běžných povinností, zaberou i tak spoustu času. Na nějaké velké gruntování většinou prostor nezbývá. Naštěstí se vždycky najde někdo, kdo vám tuto důležitou službu zajistí. Tedy za předpokladu, že učiníte objednávku včas!

Týden před Vánoci bude nejspíš pozdě

Abyste měli jistotu, že se v předvánočním čase některá z pražských agentur o pořádek u vás doma postará, musíte učinit rezervaci s dostatečným předstihem. Nechávat ji na poslední chvíli není ten nejlepší nápad. Pokud si vzpomenete týden či dva před Štědrým dnem, budete mít nejspíš smůlu a při shánění někoho, kdo by vám dal byt do pořádku, se pěkně zapotíte. V nejhorším případě vám nezbude, než vzít sváteční gruntování do vlastních rukou. Ideální dobou pro rezervaci úklidové firmy je zhruba polovina listopadu. Chcete-li mít stoprocentní jistotu, obraťte se na profesionály klidně už koncem října.

Úklid od A do Z

Služba, kterou si objednáte, by měla zahrnovat úklid domácnosti doslova od A až do Z. Kvalitní firmy vám prostě musí být schopny nabídnout co nejširší spektrum prací. Chybět by rozhodně nemělo nic z následujícího výčtu:

  1. Mytí oken a to včetně rámů a vnitřních i vnějších parapetů.
  2. Omytí žaluzií, vyprání záclon a závěsů.
  3. Čištění lustrů, zrcadel i jiných skleněných ploch a předmětů.
  4. Otření prachu ve všech místnostech.
  5. Vyleštění nábytku (včetně čištění čalounění).
  6. Čištění veškerých domácích spotřebičů.
  7. Mytí podlah, případně jejich strojový úklid.
  8. Tepování koberců.
  9. Kompletní úklid koupelny a WC.

Kolik vás služby profesionálů mohou stát?

Chcete si v klidu vychutnat sváteční atmosféru, sejít se s příbuznými nebo si v pohodlí perfektně uklizeného domova prostě jen sednout k televizi a sledovat vánoční program? Svěřte část předvánočních starostí v podobě generálního úklidu profesionálům! Nesmíte ale zapomenout, že to nebude zadarmo!

Všechny solidní agentury mají samozřejmě k dispozici ceník prací. Nutno podotknout, že jde obvykle jen o ceny orientační. Způsob účtování se navíc dost často liší podle toho, jakou firmu si právě zvolíte. Někde vám budou fakturovat metry čtvereční umytých podlah, jinde budou počítat jen hodinovou taxu. Některá z firem vám naúčtuje dopravné, jiná nikoliv. Někdy za práci o víkendu zaplatíte stejně jako za úklid ve všední den, jindy to bude s menší přirážkou.

Předběžná kalkulace je jistější

Každý klient se v účtování těchto služeb vyznat nemusí. Jestli vám to činí potíže, uděláte nejlépe, když si vyžádáte alespoň odhad celkové ceny. Prostě si řekněte o předběžnou kalkulaci a uvidíte, že vám obvykle vyhoví. Obzvláště u předvánočního úklidu, který je vzhledem k rozsahu prací vždy nákladnější, se vám to vyplatí. Aspoň nebudete zaskočeni v případě, že bude konečný účet poněkud vyšší. Některé firmy mají dokonce pro případ generálních úklidů svoje speciální ceníky, které mohou vypadat následovně:

Fiktivní ceník

ROZLOHA NEMOVITOSTIPAUŠÁLNÍ CENA
do 50 m22 500 Kč
51 – 100 m23 500 Kč
101 – 150 m24 500 Kč
151 m25 500 Kč

Klidné Vánoce bez zbytečného stresu

Jestliže vám někdo perfektně uklidí domácnost, je to jistě příjemné a to kdykoliv v průběhu roku. V období před vánočními svátky však takovou službu oceníte dvojnásob. Ušetří vám čas a nervy. Odpočinek s rodinou si pak vychutnáte mnohem víc.

Nebo vám předvánoční úklid ani trochu nevadí? Zvládáte ho sami, bez zbytečného stresu a o žádnou pomoc nestojíte?

Simona Šmerdová