Na úklid domácnosti volejte profesionály. Existuje nejméně 5 důvodů, proč se vyplatí!

Připadá vám úklid domácnosti otravný? Unavuje vás utírání prachu, mytí oken a luxování koberců? Nebo na podobné věci prostě jen nemáte dost času? Nezoufejte! Existuje velmi jednoduché řešení. Zkuste si objednat úklidovou firmu, která se o všechno postará. Že nevíte jak na to a navíc máte strach, zda nepůjde o drahou záležitost? Nemějte obavu, s výběrem vám poradíme. A pokud jde o ceny, nejsou nijak dramatické. Pojďme se na to podívat!

Svěřit úklid domácnosti profesionálům je dnes běžná věc

Služeb úklidových agentur dnes využívá čím dál více lidí a často je k tomu vedou poněkud rozdílné důvody. Většina klientů těchto firem je natolik zahlcena pracovními povinnostmi a péčí o rodinu, že už zkrátka více věcí nestíhá. Ráda proto svěří péči o pořádek ve svém bytě někomu jinému. Jsou tu však i lidé se zdravotním omezením a pro ty jsou běžné domácí práce obvykle nad jejich síly. V posledních letech však přibývá i zákazníků, kteří si jednoduše dovedou spočítat, že je pro ně taková profesionální pomoc výhodná. Třeba proto, že se místo úklidu mohou věnovat své práci, která jim vynese víc, než kolik za tuto službu zaplatí. Nebo jen z toho důvodu, aby si mohli pořádně odpočinout a načerpat síly. V každém případě jde pro mnoho lidí o smysluplnou záležitost.

5 důvodů, kvůli kterým se agentura vyplatí

Každý, kdo někdy uklízel byt nebo dokonce celý dům určitě ví, jak to může být časově i fyzicky náročné. Vzít do ruky hadr, smeták, mop nebo vysavač a strávit touto nepříjemnou prací desítky minut a často i celé hodiny, není zkrátka pro každého. Objednat si agenturu je mnohdy lepším řešením a to nejméně z pěti důvodů:

  1. POHODLÍ – Je to samozřejmě pohodlné. Zatímco se zaměstnanci firmy snaží, aby byl váš domov jako ze škatulky, vy si můžete vyřídit nějakou soukromou záležitost, nebo prostě jen tak relaxovat.
  2. VYSOKÁ KVALITA –  Kvalitně odvedená práce bývá pro většinu úklidových firem samozřejmostí. Profesionálové obvykle vše zvládnou o dost lépe než vy. Jednak díky praxi a také proto, že mají k dispozici jen to nejlepší vybavení a prvotřídní čisticí prostředky.
  3. RYCHLOST – Zaměstnanci těchto firem zpravidla pracují rychle a efektivně. Jsou totiž placeni nejen za dokonalý výsledek, ale i za to, že uklidí v co nejkratším čase. Vysoká rychlost je podobně jako i kvalita práce dána jak zkušenostmi, tak vybavením.
  4. NÍZKÁ CENA – Pokud si spočítáte čas potřebný k úklidu domácnosti a přičtete hodnotu čisticích prostředků a náklady na potřebnou techniku, zjistíte, že je využití služeb agentury výhodné.
  5. KOMPLETNÍ SERVIS – Každá solidní firma vám zajistí veškeré domácí práce, které si jen vymyslíte. Stačí se zeptat.

Jak vybrat solidní úklidovou firmu?

Tak jako v jiných podnikatelských oborech můžete i zde narazit jak na skutečné profesionály, tak na méně kvalitní společnosti. Abyste nešlápli vedle a mohli si s dobrým pocitem zajet na pár dní třeba někam do lázní, musíte si mezi nimi umět vybrat. Než se vrátíte, dobrá agentura vygruntuje váš dům od sklepa až po střechu. Vy přijedete nejen odpočinutí, ale zároveň do perfektního pořádku. Víte podle čeho vybírat?

  • REFERENCE VÁM NAPOVÍ – Opatřit si potřebné informace není v dnešní době nijak složité. Podívejte se na internet, zeptejte se známých nebo kolegů v práci. Dobrá pověst firmy, kterou si vyberete, je základním předpokladem vaší spokojenosti. V tomto ohledu buďte pečliví!
  • NA CENĚ ZÁLEŽÍ – Určitě vás bude zajímat i to, kolik za službu zaplatíte. Každá seriózní agentura má na svém webu alespoň základní ceník, podle kterého se můžete zorientovat. Chcete-li si objednat generální úklid, raději vzhledem k rozsahu práce požádejte o předběžnou kalkulaci. Může se to vyplatit!

Jde o služby cenově dostupné

Při pohledu na ceník některé z agentur vás možná napadne, zda nejsou taxy nastaveny příliš vysoko. Stačí si však uvědomit, jak u nás rostou ceny a jakým tempem stoupají i mzdy, aby člověku došlo, že se o nic dramatického nejedná. A konkurence  je dnes v tomto oboru tak velká, že si většina firem příliš vysoké ceny ani dovolit nemůže. Hodinové taxy se nejčastěji pohybují od dvou do tří stovek korun. Některé firmy ale požadují platby od metru uklizené plochy a jindy je zas možné dohodnout si paušální částku, kterou uhradíte za celkový úklid vaší domácnosti. Je-li řeč o cenách, určitě lze narazit i na výjimky, ale jinak platí, že jde o služby běžným lidem dostupné.

Stálý zákazník dosáhne na slevu

Přestože o většině úklidových agentur platí, že nejsou jejich služby nijak předražené,  často lze dosáhnout i nějaké zajímavé slevy. Nižší účet můžete obdržet zejména tehdy,  stanete-li se  pravidelným klientem konkrétní firmy. Ale pozor! Jde o návykovou záležitost! Jakmile si jednou dopřejete komfort v podobě placeného úklidu, už vás jen těžko někdo přesvědčí, abyste se zase chopili hadru nebo vysavače a postarali se o pořádek u vás doma sami.

Máte s úklidovými firmami už nějaké zkušenosti? Nebo se jejich služeb chystáte využít zcela poprvé?

Simona Šmerdová