Sledujete, co právě hýbe s davy?

Po čem lidi touží, co aktuálně často využívají? Jaké fenomény se dostaly do našich životů, aniž bychom před pár lety věřili, že je to možné? Vybrali jsme pro vás několik fenoménů. Zaujaly vás také?

SPZ na přání

Mít espézetku podle vlastního vkusu a s vlastním textem již není nesplnitelné. V posledních letech se s nimi roztrhl pytel. Majitelé si na ně nechávají napsat svoje jména, jména svých firem a nebo ttaké vtipné nebo motivační nápisy. U SPZ pro auto je podmínkou využít minimálně jedno čísl a sedm písmen. Nesmějí se používat hanlivé nebo rasistické výrazy. A na kolik vás tato legrace přijde? Přední i zadní tabulka po 5 tisících, a to se vyplatí! Jaké zajímavé SPZ na přání jsme objevili na internetu?

Konferenční hovory

Hlavně příčinou onemocnění covid 19 začalo být problematické komunikovat osobně. Jak s rodinou, s kamarády nebo třeba s obchodními partnery. Úžasným řešením tohoto problému jsou videohovory a konferenční hovory pomocí široké škály aplikací, sociálních sítí nebo počítačových programů. Důležité je připojení k internetu a můžete se bez problémů spojit třeba s obchodním partnerem přes oceán. Přejeme čistý zvuk a ostrý obraz!

Chemický peeling

Kdo se stará o svoji pleť, aby nepodléhala stárnutí, objevil pokrokovou novinku na poli profesionální péče. Módním hitem pro zlepšení povadlé pleti s akné a barevnými nedokonalostmi je v poslední době kombinovaný chemický peeling. Péče pomocí současného účinku několika kyselin omladí vaši pleť zcela neinvazivně již po jedné aplikaci.

Minisukně

Minisukně tu byly, jsou a zase budou. Rok 2022 je ale miluje a módní návrháři je úspěšně zahrnují mezi své modely pro toto období. Na molech se objevují ultra krátké mini, které sotva dokážou zakrýt kalhotky. My si pod ně dáme raději legíny a pro letní nošení prostě zvolíme o něco delší verzi minisukně. Jde nám přece kromě celkového vzhledu outfitu hlavně o pohodlí a praktickou stránku.

Lego

Stavebnice Lego se zrodila v dánském Billundu a vyrábí jej rodinná firma, která funguje již více než 50 let. Lego se stalo takovým fenoménem, že z jeho plastových kostiček dokážete postavit naprosto cokoliv. Mezi funkční stavebnice patří například lego technic. Tipnete si, kolik se během jediné sekundy vyrobí kostiček této oblíbené stavebnice? My to víme, více než tisíc!

Menstruační kalhotky

Některé ženy je považují za dost kontroverzní. Nejspíš proto, že je ještě nevyzkoušely. Ty, co je vyzkoušely, dávno vědí, proč menstruační kalhotky doslova ovládly trh s alternativními menstruačními pomůckami. Kalhotky stačí vyprat v ruce nebo i v pračce. Jakmile uschnou, opět je můžete použít. Nepotřebujete k nim žádnou jinou menstruační pomůcku. Napoprvé to bude trochu nezvyk, jít „jen tak“ ven, ale věřte mi, je to láska na první pohled.

Sázíme budoucí lesy

Naše lesy nevypadají zrovna nejlépe, kůrovec řádí, těžba dřeva probíhá a při procházce lesem často narazíme na podezřele velké planiny bez stromů. Komu záleží na stavu našich lesů pro budoucí generace, může se během roku zúčastnit více než desítky akcí po celé republice, které se snaží tento problém řešit. Přijdete na místo, dostanete rýč a stromek a můžete vesele sázet. A pokud si dobře poznačíte souřadnice, můžete „svůj strom“ v budoucnu i navštěvovat!

A jak jste na tom vy, necháte se strhnout davem, když se objeví na trhu nějaká novinka? Nebo vás módní trendy a davová šílenství většinou nechávají naprosto chladnými? Napište nám, jestli jste během svého života stihli třeba zasadit strom!

Simona Šmerdová