Víte, kde můžete v Praze bezpečně nechat auto, když odlétáte na dovolenou?  

Odletem z Prahy vaše dovolená  začíná. Jenže když se k odletu dopravujeme autem,  pak parkování v Praze na letišti může být tak trochu oříšek. Přemýšlíte předem kam s autem? Přece jen budete delší dobu pryč a nechat auto jen tak někde se vám nechce. V areálu samotného letiště jsou sice možnosti k zaparkování, ale ty  nemusí vyhovovat cenově nebo prostě nemusí být volné. Jak tento problém vyřešit? 

Ať jste, kde jste, nejlepší způsob, jak své auto ochránit, je prevence

Je to tak. Je jedno, zda potřebujete bezpečně zaparkovat auto na delší dobu v důsledku odjezdu do zahraničí nebo jen tak v rychlosti u nákupního centra. Vykradení či ukradení je otázkou chviličky. Chcete se tomuto neblahému zážitku vyhnout? Snažte minimalizovat situace, při kterých by se vám to mohlo stát.  

  • Když odcházíte, vždy zkontrolujte, zda máte zamknuté dveře a zavřená okna. Zdá se vám to triviální? Ani nevíte, kolikrát se člověku nedopatřením stane, že zapomene zavřít dveře od auta. Stačí mít plné ruce a trochu spěchat. Popřípadě se spolehnout na spolucestujícího, který o tom ovšem nemá ani potuchy. 
  • Ve vozidle nenechávejte nic cenného nebo něco, co by mohlo vypadat, že by tam něco cenného mohlo být. Takže třeba ani žádné pohozené tašky či kabelky. Možná, že pro vás  slouží jen jako odkladiště nepotřebných věcí, ale to zloděj neví. I rozbité okénko zamrzí.
  • Pokud budete parkovat na ulici, pečlivě si vybírejte místo, kde auto odstavíte. Osamocená místa a neosvětlené plochy jsou přesně tím prostorem, který přitahuje zraky nezvaných návštěvníků.

Alternativní parkoviště u letiště Václava Havla jsou odpovědí na poptávku dostupného dlouhodobého parkování

V případě, že se plánujete dopravit na letiště svým vlastním autem, nezbude vám nic jiného, než předem vyřešit jeho zaparkování. Ve výsledku máte dvě možnosti, jak to udělat relativně bezpečně. 

  • Přímo na letišti. Tam ovšem často narazíte na to, že dostupná a cenově výhodná místa bývají velmi často zabraná. Dokonce i s velkým předstihem. 
  • Soukromá parkoviště, která vznikla v blízkosti letiště. Ta většinou nabízejí dobrou cenu i zajímavé doprovodné služby.

Co od alternativního parkoviště očekávat

  • Příjemné ceny za dlouhodobé parkování.
  • Vzhledem k tomu, že parkoviště nejsou přímo na letišti, počítejte s tím, že ta kvalitní vás odvezou na letiště a po příletu zase přivezou zpátky k vašemu autu. Zdarma. 
  • Zaměřte se na ta, která jsou zabezpečené minimálně kamerovým systémem, jež je sledován zaměstnancem společnosti. 
  • Standardem by mělo být i pojištění parkoviště proti běžným nebezpečím, kterým může být auto vystaveno. 
  • Pokud máte děti, dobré alternativní parkoviště nabídne i  instalaci dětských sedaček do auta, které vás bude přepravovat. 

S výběrem mohou pomoci i srovnávače 

Jestliže se rozhodnete služeb alternativních parkovišť využít, brzy zjistíte, že je jich vcelku hodně. Poskytují různé služby a od samotného letiště jsou různě vzdálené . Práci vám v tomto případě může ulehčit i srovnávač který to vhodné pomůže vyhledat. Na jeho stránkách si lze místo i rovnou rezervovat. Takže se už o nic ohledně auta a jeho bezpečnosti nebudete muset starat. 

Láká vás nechat po dobu své dovolené auto přímo na ulici v Praze? Rozmyslete si to

Sice je to finančně velmi lákavá možnost, ale stojí vám to opravdu za to? Věděli jste, že nejvíce odcizených aut v České republice je právě v Praze? A to dokonce celých 23 % z celkového počtu kradených aut. Chce se vám riskovat to, že vaše auto bude také jedním ve statistice?  

Kromě odcizení hrozí vašemu vozidlu také vandalismus. Hlavně v případě, když váš vůz dlouhodobě odstavíte na místě, kde přetrvává boj o parkovací místa a vaše SPZ je z úplně jiného kraje. Nespokojení nájemníci z bytů kolem či partičky mladých lidí, takové auto mohou zaregistrovat. Nepřátelské „ojetí klíčem“  může být nepříjemným zakončením dovolené. I nechtěné odření bez kontaktu na viníka vám přinese jen problémy. 

Setkali už jste se s tím, že vám bylo auto vykradeno nebo ukradeno?

Simona Šmerdová