Dámské šaty – Nejen pro štíhlé ženy

Každá z nás vlastní alespoň jedny dámské šaty. Dobře tedy víme, že často není úplně tak snadné najít ty, které nám perfektně padnou. Roli ve výběru hraje především kvalita materiálu a střihu a náš vlastní typ postavy. O něco těžší je vybírat šaty pro plnoštíhlou postavu. Každopádně neztrácejte naději, perfektní šaty se dají najít pro téměř jakýkoliv typ postavy, silnější dámy nejsou žádnou výjimkou. Dnes se podíváme na několik šatů, které nejvíc lichotí plnějším postavám.

Dámské šaty – Odveďte pozornost jinam

Cílem u silnějších postav je upozornit naše okolí na zbytek našeho těla, na naše přednosti. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout, a ačkoliv se to tak nemusí zdát, je to snadné. Nicméně i v této oblasti se dá často chybovat, a to i v těch nejmenších drobnostech. Ale nezoufejte, každá žena chce vypadat krásně a žádaně, a proto si dnes představíme pár aspektů šatů, které sluší plnoštíhlým ženám. Nebojte se, není to tak složité, jak to zní.

Véčkový výstřih

Pokud patříte k majitelkám většího poprsí, je pro vás tento typ šatů ještě vhodnější. Protáhlý tvar véčkového výstřihu vám opticky prodlouží postavu a navíc odvede pozornost od pasu k jiným přednostem. Pokud se vám takové odhalování tolik nelíbí, můžete zvolit třeba svetrové šaty s tímto tvarem výstřihu a pod ně obléci bílou košili s límečkem. Vzniklý styl nezpůsobuje přílišné odhalení poprsí a navíc vypadá společensky a slušně.

Dámské šaty a delší sukně

Volte šaty, které dosahují délky maximálně pár centimetrů nad kolena. Kratší sukně šatů by působila příliš lacině. Delší šaty navíc opticky prodlužují celou vaši postavu a tím ji i zeštíhlují. To samé platí i pro sukně. Místo áčkových vybírejte z rovných a pouzdrových typů, které zařídí to, že vaše stehna budou působit štíhleji. Áčkové tvary opticky rozšíří spodní část těla, což nemusí vypadat moc lichotivě. Pokud patříte mezi fanynky opravdu dlouhých sukní, budou pro vás dobrou volbou maxi šaty, které v mnoha případech také mohou být vhodné právě pro plnoštíhlé postavy. Více si o maxi šatech můžete přečíst zde.

Košilové šaty

Časy, kdy se věřilo, že košilové šaty na plných postavách nevypadají dobře jsou dávno pryč. Právě naopak, košilové šaty jsou většinou převázané v pase, což ho zvýrazňuje a vytváří tak žádaný tvar přesýpacích hodin. Při výběru pásku ale dávejte pozor. Příliš široký pásek vám nadělá více škody než užitku, takže lepší volbou jsou tenčí, jemnější pásky nebo řetízky. Jiné příklady košilových šatů můžete najít v tomto článku, stejně jako další šaty, které by mohly vyhovovat vaší postavě.

Výrazné detaily

Pozornost od nechtěných partií můžete odvést taky okrasnými prvky v okolí výstřihu šatů nebo spodního lemu. Pro tento účel můžete využít originální, propracované výšivky doplněné korálky, barevné krajky nebo třeba i třpytivé flitry. Výrazné detaily pomohou upoutat pozornost, čímž se vyhnete podtržení nedostatků. Nicméně nic se nemá přehánět. Pokud jste se rozhodla pro hodně zdobený dekolt, vyhněte se extravagantním náhrdelníkům. Tato kombinace by vypadala kýčovitě a přeplácaně. Sice by to od plnoštíhlé postavy odvedlo pozornost, ale rozhodně ne takovým stylem, jakým byste chtěla.

Zavinovací šaty

Stejně jako košilové šaty, i ty zavinovací mají v pase převázání. Pravidlo s páskem platí i u nich, čím tenčí, tím lepší. Každopádně, zavinovací šaty bez nějakých ozdob a vzorů mohou vypadat docela nudně. Napravit to můžete správně zvolenými doplňky nebo si můžete vybrat takové zavinovací šaty, které při převázání vpředu udělají přirozený rozparek. Dodá jim to na hravosti a zajímavosti. 

Záleží jen na vás

Ano, doopravdy záleží jen na vás. Vyjmenováno bylo několik prvků dámských šatů, které by měly napomoci majitelkám silnějších postav cítit se sebevědomě. Pokud se vám ale dostane sebevědomí poté, co si obléknete minišaty s kulatým výstřihem, klidně do toho jděte. Záleží jen na tom, jak se vy samy ve vlastní kůži cítíte.

Simona Šmerdová