Permanentní makeup obočí rozjasní váš pohled! Moderní trendy a postupy na poli kosmetických služeb

Ve světě kosmetických salonů je čím dál tím vyhledávanější službou permanentní makeup obočí. Není se čemu divit, jedná se totiž o proceduru, která vám navrátí mladistvý a upravený vzhled za každé situace. V čem spočívají jeho benefity, a jaké jsou nejmodernější metody tohoto oblíbeného zákroku? To vše a ještě něco navíc vám prozradí následující článek. Pokud jste s přibývajícím věkem přišli o většinou svého obočí, nebo prostě nejste dlouhodobě spokojeni s jeho tvarem, hustotou nebo délkou, pak si rozhodně nenechte ujít následující řádky.

Permanentní makeup obočí pro ženy i muže

Možná jste si mysleli, že úprava obočí je čistě ženskou záležitostí. To se ovšem mýlíte; dnes již běžně navštěvuje kosmetické salony mnoho mužů, kterým jejich vzhled není lhostejný. Vždyť nejen ženy mívají potíže s řídnoucím obočím. Tento neduh sužuje i některé pány.  Ti se ovšem často stydí proceduru, která by jim pomohla, podstoupit. Avšak stydět se za to, že chcete vypadat dobře, není opravdu nutné! Zkušené kosmetičky si poradí jak s tvarem obočí u žen, tak i u mužů. Spokojenost s vlastním vzhledem je cesta ke zdravé sebejistotě a psychické pohodě bez ohledu na pohlaví člověka.

Co je to microblading?

Takzvaný microblading je moderní technika úpravy obočí, jež je v současné době na vrcholu žebříčku co se oblíbenosti u klientů týče. Jedná se v podstatě o šetrné tetování. Vyškolený specialista vám obočí nejprve upraví tradičními metodami, a poté na připravené místo za pomoci malinkých čepelí nanáší pigment, díky tomu dokáže obočí dokonale vytvarovat, přesně podle požadavku. Na závěr se ošetřovaná oblast ještě přetře barvivem, nechá se chvíli působit a po setření je obočí krásně vybarvené. 

Zaměřeno na 3D efekt

Výše zmíněná technika funguje v podstatě na principu vykreslování drobných čárek, které mají napodobovat chloupky v obočí. Druhou poměrně využívanou metodou je  pudrová technika. Zde se nedělají čepelkou tahy, ale pigment se aplikuje tečkováním do prostor mezi chlupy v obočí. Tento způsob je vhodnější pro všechny ty, kteří mají vlastní obočí prořídlé a chtějí jej zvýraznit. Obě dvě metody jsou tak propracované, že výsledek působí dokonalým 3D efektem. 

  • Výhody microbladingu: umí schovat jizvy a nedokonalosti, lze ovlivnit tvar a hustotu, vypadá přirozeně.
  • Výhody pudrového obočí: rychle se hojí, perfektně kopíruje kontury vlastního obočí, bezbolestná technika.

Nejdůležitější benefity trvalého make upu

Jak už vyplývá z názvu této procedury, hlavním benefitem permanentního obočí je délka jeho trvání. Po absolvování zákroku budete mít na poměrně dlouho dobu, vystaráno. V závislosti na tom, kterou techniku zvolíte a jak řídké máte vlastní obočí, vám tento makeup vydrží 2 a více let. Pigment samozřejmě časem kvůli vnějším vlivům, jako jsou sluneční záření nebo používání hygienických přípravků, vybledne. I přesto se však jedná o efektivní a dlouhodobé řešení, díky kterému si ušetříte spoustu času stráveného v koupelně. Mimo to vám vytetované obočí vykouzlí dokonalý tvar obočí. Toho rozhodně pravidelným vytrháváním nikdy nedocílíte.

Výborně, jste na konci článku! Právě jste se dostatěčně vzdělali v oblasti permanentního make upu, a tím pádem máte všechny potřebné znalosti, abyste sami posoudili, jestli je to to pravé pro vás. Zjistili jste jaké techniky úpravy obočí jsou zrovna v kurzu. Získali jste přehled o jejich hlavních benefitech a také už teď víte, že permanentní make up není jen výsadou žen.

A jaké metody úpravy obočí využíváte vy? Jste zastánci tradičních postupů a věříte více pinzetě, než moderním technikám? Nebo naopak upřednostňujete dlouhodobější řešení? Sdílejte s námi své názory a zkušenosti v komentářích, rádi si přečteme více!

Simona Šmerdová