Depilace podpaží tradičními technikami není trendy. Vyzkoušejte laserové odstranění chloupků!

Domácí depilace podpaží bude za pár let už jen vzpomínkou. Na poli estetické medicíny se již před nějakou dobou objevila metoda odstraňování chloupků speciálním laserovou technologií. Ta přináší klientům řadu benefitů v podobě úspory času, peněz i práce. Chcete se s tímto zákrokem seznámit blíže? Pak věnujte pozornost následujícímu článku. Dozvíte vše o tom, jak procedura probíhá, co vás čeká na klinice, a také na jakou částku vás tento zákrok vyjde.

Depilace podpaží versus epilace laserem

Zásadní rozdíl mezi depilací a epilací spočívá v tom, že v prvním případě ochlupení pouze více či méně zkracujete. V případě epilace laserem dochází k úplnému odstranění chloupku i s jeho cibulkou, což má za následek trvalý výsledek. Na místě ošetření vám už nikdy chloupek znovu nevyroste.

 

Mezi metody depilace se řadí holení žiletkou či holítkem, zastřihávání a používání nejrůznějších kosmetických přípravků, jež zničí porost na povrchu pokožky. Ani jeden z těchto způsobů však nepůsobí na cibulku, z níž po několika dnech opět vyraší nový chloupek.

Na jakém principu funguje laserové ošetření

Samotný zákrok na klinice, kde využívají laserovou technologii, je bezbolestný a komfortní. Nejprve vám ošetřující specialista aplikuje do podpaží znecitlivující gel, který funguje jako lokální anestetikum, takže během zákroku na ošetřovaném místě nic neucítíte. Laserový paprsek následně odstrańuje jednotlivé chloupky, a to tím způsobem, že se naváže na jejich pigment a celý chlup i s cibulkou zničí. Jelikož je pro tento zákrok nezbytné, aby jste disponovali dostatečným množství pigmentu, nedoporučuje se pro velmi světlé typy pleti. U nich by se totiž paprsek nebyl schopný na ochlupení navázat a výsledek by vás nemusel zcela uspokojit.

Hlavní benefity epilace

Jak bylo naznačeno, nejzásadnější výhodou laserové epilace je její trvalý účinek. Díky úplnému zničení chloupku včetně jeho cibulky už nikdy nebudete muset trávit dlouhý čas holením nebo bolestivým voskováním v koupelně. Vaše pokožka bude vždy hladká a jemná. Toto však není jediny benefit, který absolvováním zákroku získáte! Zde je několik dalších neméně důležitých výhod:

 

  • Šetrnost k pokožce – na rozdíl od jiných metod odstranění chloupků, je laserová epilace velice šetrná k vaší pokožce. Žádné pupínky, žádné podráždění a už vůbec ne krvácející ranky po žiletce.

 

  • Ohleduplnost k životnímu prostředí – podstoupením tohoto zákroku nevytváříte absolutně žádný odpad. Domácí depilace naopak vyžaduje různé pomůcky – od jednorázových holítek po obaly na kosmetiku, které skončí v odpadu.

 

  • Nízké náklady – ačkoliv se může zdát, že je procedura oproti klasickým metodám drahá, opak je pravdou. Za domácí péči dáte ročně možné několikanásobně více než za jeden zákrok laserem. Ten je navíc, jak bylo zmíněno, trvalý, takže se jedná pouze o jednorázovou investici.

Co vás zákrok bude stát?

Výsledná cena za celou proceduru se odvíjí především od velikosti ošetřované oblasti, ale také od počtu sezení, které je nutné absolvovat pro perfektní výsledek. Nejlevněji logicky vychází epilace obličejových částí, jako je například horní ret. Za ty obvykle zaplatíte jen pár stokorun a jsou hotové během jedné návštěvy, protože epilovaná oblast je velice malá. V případě odstranění chloupků v podpaží se cena pohybuje většinou kolem 3000 korun. Samozřejmě záleží také na renomé kliniky, kde zákrok podstoupíte. Některé prestižní podniky mají ceny nastavené trochu výše, a to nejen kvůli svému jménu, ale také proto, že zaměstnávají špičku mezi specialisty v oboru a využívají nejmodernější drahé přístroje.

 

Pokud jste došli až sem, získali jste veškeré informace o laserové epilaci, které potřebujete znát, než se objednáte na kliniku. Nyní už máte jasno v tom, jaký je rozdíl mezi ní a depilací.. Dočetli jste se o hlavních benefitech tohoto zákroku a máte také představu o cenovém rozpětí, v němž se tyto procedury pohybují. Tak už na nic nečekejte, a dopřejte si na oslavu Nového roku trvale hladkou pokožku!

A co říkáte na laserové ošetření vy? Zaujala vás tato nová metoda odstranění nechtěných chloupků? Nebo raději upřednostňujete tradiční techniky depilace? Dejte nám vědět v komentářích, jaké jsou vaše preference!

Simona Šmerdová