Nechuť k sexu: Víme, jak ji zlepšit!

Po kvalitním sexu občas zatouží většina z nás. Ruku na srdce, jaká je realita, co se týče kvality a pravidelnosti sexuálního života? Známe několik příčin nechuti k sexu, co udělat, abyste si alespoň občas dopřáli noc plnou vášně, na kterou budete ještě nějakou dobu vzpomínat.

Zabijáci sexu

Negativních vlivů, které mohou působit na kvalitu našeho sexuálního života, je opravdu mnoho a na každého z nás nejspíš působí jinak.

Malé děti

Ano, nejspíše mi dáte za pravdu, že s příchodem dětí frekvence sexuálního života značně oslabuje. Kdo nechce mít u intimních chvil zvědavé nebo ubrečené diváky, počká si do pozdních nočních hodin, které ale bohužel ne vždy zaručí potřebnou dávku soukromí.

Naše rada: Pokud nemáte babičku nebo tchyni, která děti dokáže pohlídat, objednejte si hlídačku nebo chůvu. Alespoň jednou za měsíc si jako rodiče zasloužíte společnou večeři při svíčkách, kino a utužení vztahu pořádnou divočinou.

Mužské problémy v posteli

Stres, osobní nespokojenost, pracovní vytížení, partnerské neshody. I tyto faktory mohou mít velice neblahý vliv na mužskou aktivitu a výkonnost při sexu. Nejvíce muže trápí nedostatečná erekce, druhým nejčastějším problémem u mužů všech věkových kategorií je nutnost oddálení ejakulace.

Naše rada: Zkuste vyzkoušet zaručené a léty praxe ověřené léky na tyto mužské problémy. Ať už je to originální Viagra nebo její generika – léky se stejnou účinnou látkou, jejichž výhodou je možnost koupě bez předpisu přes internet.

 

Správná atmosféra

Někdy není sexu nakloněna ani domácí atmosféra. Zkontrolujte si, jestli neděláte některou z těchto chyb, které jsou považovány za dokonalé zabijáky sexu a erotické atmosféry. Může se jednat o nepořádek v bytě, spoustu rušivých elementů v ložnici, nebo třeba napružená a neupravená partnerka.

Naše rada: Připravte si hnízdečko, hudbu a romantickou atmosféru. Naznačte partnerovi, co pro něj připravujete, pište mu žhavé zprávy po messengeru a ukažte mu, že i po 10letém vztahu si máte vzájemně v posteli co nabídnout. Zapomeňte na běžné denní starosti a věnujte jeden druhému maximální pozornost.

Nevyřčené problémy

Páry se často nemilují také kvůli nevyřešeným problémům, hádkám a nedostatečné komunikaci.

Naše rada: Buďte ke svému partnerovi upřímní. Někdy to vyžaduje jistou dávku trpělivosti, diplomacie a taktu. Věřte nám ale, že pokud se nevyřčené problémy a křivdy vyřeší, bude u vás doma panovat větší harmonie, která se může promítnout i na kvalitě sexuálního života.

Chybějící orgasmus u žen

Některé ženy nedokážou s partnerem dosáhnout vytouženého orgasmu. A protože orgasmus k sexu prostě patří, neměli bychom se se sexem bez orgasmu spokojit.

Naše rada:

Mluvte o tom s partnerem. Orgasmus nepředstírejte a naučte partnera technikám, které vám s orgasmem pomohou. Doporučujeme také zakoupit erotické hračky a vibrátory. S nimi se určitě dostanete až do sexuálního nebe!

Únava a nechuť k intimnostem

Ruku na srdce, dbáte o svůj jídelníček, sportujete, nebo dokonce kouříte a holdujete alkoholu? Všechny tyto elementy totiž výrazně ovlivňují zdravotní stav člověka, potažmo také jeho sexuální apetit a výkonnost.

Naše rada:

  • věnujte pozornost kvalitní a zdravé stravě plné vitaminů a minerálů
  • nezapomínejte na pravidelný pohyb a procházky
  • skoncujte s kouřením
  • omezte tvrdý alkohol třeba výměnou za sklenku kvalitního vína
  • více odpočívejte

 

A jak jste na tom s pravidelným a hlavně kvalitním sexuálním životem vy? Co považujete za největšího zabijáka sexu ve vaší ložnici? Vyzráli jste na něj a svěříte nám vaše řešení sexuálních krizí do komentářů?

Simona Šmerdová