Jaká je cena laserového odstranění tetování? Známe odpověď

Jste zvědavi na to, co všechno může mít mít vliv na cenu laserového odstranění tetování nebo permanentního make-upu? Bojíte se, že se nedoplatíte? Chtěli byste vědět, na čem výše finální platby záleží? Na velikosti tetování? Na jeho stáří? Nebo se jedná o čistě náhodnou záležitost a vše se odvíjí jen podle toho, kde zákrok podstoupíte? Na všechny tyto otázky odpovíme v následujícím článku.

Velikost tetování je základním kritériem

Jestliže pátráte po ceně za odstranění tetování, tak velikost a rozsáhlost tvorby je hlavním bodem, který ji určí. Potřebujete odstranit maličké tetování na kotníku nebo permanentní make-up? Rozhodně vás zákrok bude stát o dost méně než rozsáhlá barevná nesmazatelná ozdoba, které vám pokrývá celá záda.

Nejdůležitější součástí rozpočtu je počet sezení. Jen u opravdu málo zákroků končí tím, že se kérka odstraní napoprvé.

 

  • Pokud jste nositelem profesionálního tetování, počítejte v průměru se 4 až 6 sezeními potřebnými na to, aby došlo k jeho cdelkovému celkovému odstranění.
  • Permanentní make-up je jednodušší a rychlejší. V tom případě jsou dostačující 1 až 3 sezení.

 

Po prvním sezení většinou dojde k tomu, že tetování bude méně výrazné. A tak to bude pokračovat dál až do celkového vymizení.

Starší nechtěnou ozdobu bývá většinou jednodušší odstranit

Co se týče počtu nutných sezení, existuje několik faktorů, které ho ovlivňují. Například to, o jak staré tetování se jedná. Obecně totiž platí, že starší se bude odstraňovat lépe než to novější. Proč? Čím starší totiž je, tím vybledlejší inkoust bude. Díky tomu je část práce už hotova.

Ovšem ani starší tetování nemusí být nutně výhodou. Závisí to i na druhu inkoustu, který byl pro práci použit. Některé starší inkousty totiž mohou obsahovat i těžké kovy a jejich odstranitelnost může být komplikovanější. Roku 2008 však došlo k regulaci složení inkoustových barev, které se tím staly pro lidské tělo mnohem bezpečnější a lépe odstranitelné.

Chcete-li znát, jak na tom s vaším tetováním jste, nebojte se obrátit na profesionální kliniku. Většina z nich vám zdarma nabídne nezávazné konzultace. Na nich vám cenu už stanoví přesně.

Barva, hloubka i množství inkoustu také napoví.

I tyto věci rozhodují o tom, kolikrát bude nutné sezení opakovat, než se navrátíte zpátky ke své původní pokožce.

Kdo vám vaše tetování dělal? Profesionální tatér nebo nadšenec s vybavením pro laické použití? Pokud jste druhý případ, vaše tetování bude snáze odstranitelné.

  • Amatérské jehly většinou nezasahují hluboko a je tedy jednodušší barvu odstranit.
  • Silné kontury, které vznikly tím, že byly několikrát obtaženy z důvodu větší sytosti, budou hůře odstranitelné než vystínované části.
  • Barevné profesionální tetování bude složitější odstranit než jednoduché, stínované.
  • Pokud jste vlastníkem už předělávaného tetování, tak se připravte na to, že bude třeba spíše vyššího počtu sezení.

Avšak ve fináler vás čeká pokožka bez známek tetování. To už za to stojí, ne?

Chcete mít tělo bez tetování a bez jizev? Volte raději kliniky plastické chirurgie.

Když jste vybírali tetovací studio, šli jste do prvního, které vám zkřížilo cestu nebo jste jej pečlivě vybírali? Podobnou péči věnujte i výběru místa, kde vám tetování odstraní. Pořád mějte na mysli, že tento zákrok, pokud se provádí neprofesionálně s necertifikovanými přístroji, může skončit nevzhlednými jizvami.

  • Nejjednodušší cestou, jak tetování odstranit, je pomocí laseru. Ten by měl být certifikovaný a v rukou odborníka se zdravotnickým vzděláním. Všechno toto najdete na klinikách plastické chirurgie.

Uvažujete o zákroku, ale máte obavy, že nemáte dostatek financí? I zde je možnost. Některé renomované kliniky nabízejí i možnosti splátek, aby jejich klienti mohli získat bezpečné ošetření a čistou pokožkou bez jizev.

Jak vypadá vaše tetování, kterého byste se rádi zbavili?

Simona Šmerdová