Jak minimalizovat při laserové epilaci rizika: tipy a doporučení

V současné době existuje celá řada způsobů, jak se zbavit nežádoucího ochlupení. Volit můžeme nejen podle toho, jak dlouho vydrží, ale také podle bolestivosti. Dnes si povíme důležité informace na téma: laserová epilace a rizika.

Co je to laserová epilace a jak funguje

Laserová epilace je založena na zničení vlasové cibulky a tím pádem zabránění růstu dalšího chloupku. Laserový paprsek sjede po chloupku do vlasové cibulky a tím ji umrtví.

Rizika spojená s laserovou epilací

Výhod laserové epilace je celá řada a rozhodně převažují nad možnými riziky. Za pozitivní můžeme každopádně považovat možnost provést epilaci na jakékoliv části těla, minimální bolestivost, trvalý efekt a prakticky neexistující nežádoucí reakce. Přesto, že je laserová epilace považována za zcela bezpečnou, mohou se v určitých případech vyskytnout některé komplikace. Ve velké většině jim lze předejít nebo je snadno vyřešit.

Jak minimalizovat rizika před epilací

Pokud se rozhodnete pro laserovou epilaci, pak by prvním krokem mělo být získání všech potřebných informací. Dozvíte se, mimo jiné, jak se na zákrok správně připravit a eliminovat tak riziko neúspěšné epilace. Aby tato situace nenastala, je zapotřebí přibližně po dobu jednoho až dvou měsíců holit pokožku pouze žiletkou.

Jak minimalizovat rizika během epilace

Během samotného zákroku mohou citlivější osoby pociťovat mírné pálení nebo štípání. Jestliže se obáváte bolesti, zjistěte si, zda vámi vybraný kosmetický salon využívá moderní laserový přístroj, jehož součástí je účinné chlazení.

Jak minimalizovat rizika po epilaci

Nejvíce nežádoucích účinků může vzniknout logicky po zákroku. Nejsou ale závažné a buď vymizí samy nebo jim můžeme předejít vhodnou prevencí.

Riziko přechodného zarudnutí nebo otoku

S tímto problémem se setká pouze mizivé procento klientů. Jedná se o naprosto přirozenou reakci pokožky na tepelné působení laseru a za pár hodin je vše opět v normálu. Aby se oběma zmíněným potížím zabránilo, doporučuje se nevystavovat pokožku UV záření. Stejné doporučení platí také pro zabránění rizika hyperpigmentace neboli vzniku tmavých skvrn. Mezi svou kosmetiku tedy zakomponujte krémy s vysokým ochranným UV faktorem.

Riziko nežádoucích reakcí na kosmetiku

Ze svého kosmetického kufříku naopak vyndejte na nějakou dobu abrazivní a peelingové přípravky. Vhodná je kosmetika pro miminka, která je k pokožce maximálně šetrná.

Jak vybrat kvalitní salon laserové epilace

Při výběru vhodného poskytovatele laserové epilace nám bude velkým pomocníkem internet. Hned po zadání hesla do vyhledávače na nás vyskočí celá řada nabídek. Důležité je vylučovací metodou vyselektovat tu jedinou, pravou. Je to celkem jednoduché. Stačí si položit několik zásadních otázek.

  1. Používá salon moderní laserové přístroje, které si poradí s jakýmkoliv fototypem pleti?
  2. Je součástí laseru chlazení?
  3. Dokáže vám salon zodpovědět jakoukoliv otázku?
  4. Uvádí salon na svých stránkách recenze od svých klientů?
  5. Je na webových stránkách fotogalerie s výsledky laserového ošetření?

Pokud je na všechny otázky kladná odpověď, pak můžete směle vykročit za hladkou pokožkou.

Kdo by neměl podstoupit laserovou epilaci

Laserová epilace je pro zdravý organismus zcela neškodná. Určitá omezení ale být mohou. Obvykle se nedoporučuje lidem s pokožkou, která se na slunci velice rychle spálí nebo během krátké chvíle dosáhne velice tmavého opálení. Poradit se se svým ošetřujícím lékařem by také měli lidé, kteří trpí dermatologickým onemocněním nebo mají v těle implantáty či stimulátory. 

Laserová epilace také nemusí být vhodná pro diabetiky. Vždy je ale nutné posoudit konkrétní anamnézu a vše konzultovat s odborným lékařem. Zamlčet tedy některé skutečnosti ohledně zdravotního stavu se rozhodně nevyplácí.

Jaké jsou alternativy k laserové epilaci

Jestliže si chcete zvolit pro odstranění chloupků přírodní cestu, pak máte několik možností. Tradiční způsob nabízí cukrová pasta nebo vosk. Oba tyto způsoby jsou sice účinné, ale pouze dočasně. Další nevýhodou těchto epilačních praktik je jejich bolestivost.

Závěr

Pokud si promyslíme veškerá pro a proti u všech způsobů epilace, pak nám jednoznačně vychází jako vítěz epilace laserová. Je nejméně bolestivá, poradí si prakticky s každou pokožkou a má trvalý efekt.

Simona Šmerdová