Proč jsou permanentní oční linky tak oblíbené? A nemůže vám takový make-up nějak uškodit?

Permanentní oční linky si získaly oblibu hlavně mezi takovými ženami, které touží po naprosto bezchybném vzhledu, a kterým se navíc nedostává času. Času, jenž je nezbytné vynakládat na každodenní líčení. Tento typ permanentního make-upu využívá mikropigmentaci k trvalému zvýraznění očí. Je ideální pro každého, kdo se potýká s příliš řídkými řasami nebo i pro někoho, kdo neoplývá kdovíjakou šikovností, bez níž se líčení zpravidla neobejde. 

Chcete si ušetřit práci s každodenní aplikací tužky a řasenky a také s večerním odličováním? Uvažujete proto o permanentních očních linkách? Tak se spolu s námi podívejte, co takový make-up obnáší.

 

Permanentní oční linky

Permanentní oční linky jsou formou kosmetického tetování, při kterém se speciální pigment aplikuje přímo do kůže kolem očí. Tato zkrášlující procedura pomáhá zvýraznit barvu a tvar očí a vytváří také zdařilou iluzi hustých řas. Profesionální aplikace, kterou vám zajistí v bezpočtu salonů krásy, je obvykle solidní zárukou toho, že budou vaše oči vypadat působivě a zároveň celkem přirozeně. A to po velmi dlouhou dobu! Tato technika je oblíbená jak kvůli efektu, který nabízí, tak i proto, že minimalizuje potřebu každodenního líčení, což je obzvláště výhodné pro ženy s hektickým životním stylem. 

Bezchybný vzhled i úspora času

Make-up je pro většinu žen důležitý. Bez něj to většinou není tak úplně ono. A permanentní oční linky? Ty nabízejí hned několik zajímavých výhod, které je činí atraktivní volbou pro celé zástupy dam a dívek. Posuďte sami:

  • Úspora času: každodenní líčení a večerní odličování zabírá mnoho času, který můžete díky permanentním linkám ušetřit.
  • Dokonalý vzhled 24/7: váš vzhled bude stále perfektní, bez ohledu na situaci – ať jste právě opustili tělocvičnu, vyšli z bazénu nebo se zrovna probudili.
  • Řešení pro kosmetické problémy: je ideální pro osoby s příliš řídkými řasami. Je rozumnou volbou rovněž pro jedince, kterým činí potíže se nalíčit – z jakéhokoliv důvodu.

Kromě toho, že permanentní oční linky eliminují potřebu každodenního líčení, poskytují také konzistentní a často dokonce “profesionální” vzhled, jehož je těžké dosáhnout “domácím” líčením. Ten make-up je ideální pro ženy, které se potýkají s alergiemi nebo s přecitlivělostí na běžnou kosmetiku.

 

Jak dlouho takový make-up vydrží?

Asi neřekneme nic nového, ale budiž. Každá žena chce být přitažlivá. Tak to prostě je. A vypadat co nejlépe chce pokud možno neustále. Permanentní oční linky jsou v tomto ohledu skvělým řešením. Obvykle totiž vydrží minimálně rok, a nezřídka až roky tři! Je to však samozřejmě individuální. Trvanlivost tohoto make-up závisí na typu použitého pigmentu, na úrovni metody aplikace a určitě také na typu pokožky. Pro skutečně dlouhodobý efekt je doporučeno pravidelné obnovování. S kvalitní péčí a vhodným životním stylem však mohou tyto linky vydržet i déle, než je obvyklé, a to aniž by došlo k jejich výraznému vyblednutí nebo k citelné změně barvy.

Lze trvanlivost očních linek prodloužit?

Pokud se ptáte, zda lze trvanlivost tohoto make-upu nějak spolehlivě prodloužit, máme pro vás dobrou zprávu. Možné to je! Existují konkrétní kroky, které můžete podniknout, aby vaše permanentní linky vypadaly co nejdéle svěže a krásně:

  • Používejte kvalitní sluneční ochranu: Sluneční záření může způsobit blednutí použitého pigmentu.
  • Vyhněte se chemickým peelingům: Chemické látky mohou pigment rozpustit nebo jeho barvu změnit.
  • Dodržujte pokyny pro péči: Bezprostředně po aplikaci je důležité dodržovat pokyny, jichž se vám dostane v kosmetickém salonu. 

Svůj význam mohou mít také pravidelné návštěvy kosmetického salonu. Make-up je rozumné čas od času zkontrolovat a případně lehce upravit. Tímto způsobem můžete zajistit, že vaše oční linky zůstanou v perfektním stavu po velmi dlouhou dobu.

Solidní záruka vašeho bezpečí

Asi víte, že se i u nás čas od času objeví nějaká závadná kosmetika. Barvy na vlasy, sprchové gely nebo i nebezpečný make-up. Bohužel. A jak je to s permanentním make-upem, který si můžete nechat aplikovat v kosmetických salonech? Kvalitní barvy a rovněž sterilní pomůcky, které jsou více méně samozřejmostí, bývají solidní zárukou vašeho bezpečí. Ja ale samozřejmě důležité nechat si make-up aplikovat jen u zkušených profesionálů a předem také prodiskutovat vaše případné obavy. Kvalitní pigmenty a špičkové a udržované vybavení pochopitelně minimalizují riziko alergických reakcí nebo nějaké infekce. Vaše pokožka by tak měla být v bezpečí!

 

Vývoj přináší ještě lepší výsledky

V posledním desetiletí došlo k významnému vývoji v oblasti technologické, a stranou nezůstaly ani materiály (pigment) používané pro permanentní líčení. Dnešní metody jsou už mnohem jemnější a přesnější než v minulosti, což vede k lepším výsledkům s menším rizikem komplikací. Kvalitnější “tetovací” strojky a šetrnější pigmenty také znamenají, že zákrok je komfortnější a efekt trvanlivější. Využívání pokročilých technologií přináší vyšší kvalitu a je solidní zárukou bezpečnosti celé procedury.

 

Efektní, dlouhodobé a bezpečné

Žijete poněkud hekticky? Nemáte čas na pečlivé líčení, ale přesto chcete vypadat skvěle? Pak pro vás mohou být permanentní oční linky opravdu skvělou volbou. Je to řešení efektní, dlouhodobé a bezpečné. Jen nesmíte podcenit výběr salonu, kde vám tento oblíbený permanentní make-up aplikují. Přestože je drtivá většina kosmetických studií a salonů krásy na vysoké úrovni, najdou se i výjimky. 

Pozor na ně!

Simona Šmerdová